Білозерщина запрошує!

Наш блог надає можливість усім користувачам дізнаватись про найцікавіші сторінки історії рідного краю. Заходьте! Читайте! Діліться враженнями! І мандруйте Білозерщиною - реальною і віртуальною!!!

вівторок, 17 липня 2018 р.

Гостинне село Миролюбівка.


  Село Миролюбівка можна розглядати як приклад мирного співіснування населення незважаючи на різноманітність національної ментальності.
   Дана стаття присвячена етнічному напрямку обласного проекту "ПрофіКемп" –  знайомству з турецько-месхетинською громадою села Миролюбівка Білозерського району Херсонської області.
    Турки-месхетинці - це окремий народ. З Месхетії. Є така область у Грузії.
  Турки-месхетинці переїхали до Херсонщини в 1989 році. Одним з таких місць стала Миролюбівська сільрада Білозерського району Херсонської області, де зараз проживає 450 сімей турків-месхетинців.




   До речі, історія назви села Миролюбівка досить цікава процедурою її обрання.  Вирішили, що діти – це майбутнє села, і саме їм треба вирішувати, як назвати село, в якому вони будуть жити.
   Серед учнів тоді ще Радянської школи було оголошено конкурс на найкращу назву села. Пройшовши попередні тури, залишилося два варіанта: Миролюбівка та Благодатне. Оскільки в селі в мирі і злагоді проживають представники сімнадцяти етнічних груп, було прийнято рішення обрати назву Миролюбівка. Таким чином, на початку 2016 року село Радянськє було перейменовано в село Миролюбівка.

   Але повернемося до турків-месхетинців. Адже нашою метою є знайомство передусім з турецько-месхетинською громадою, ознайомлення з їх культурою, традиціями та досвідом взаємодії з іншими жителями села.
 

    Розмовляють турки-месхетинці між собою одним з діалектів турецької мови. Мають тут свою мечеть у селі, відокремлений цвинтар. Сповідують іслам, читають Коран. Діти ходять до школи разом з місцевими школярами. Вивчають у школі українську мову. Спілкуються з односельчанами то російською, то українською.
     В садку діти навчаються за спеціальною програмою, яка була створена на основі регіональної програми «Кримський віночок». Ця програма містить методичні рекомендації по міжкультурній освіті дітей дошкільного віку. В класах дитячого садка присутні два прапори: український і турецький, можна також побачити оздоблення з національною українською та турецькою символікою.
   У Миролюбівській школі в бібліотеці кидається в очі стенд, де розміщена інформація про турків-месхетинців, фотографії, на яких представлено традиційний турецько-месхетинський одяг, деякі елементи культури даної етнічної групи. 

   Загалом у школі навчається 287 дітей. 77 з них – це турки-месхетінци.
    Одна з національних рис турків-месхетинців є гостинність.  

 


 Гурток "Умут".
   У 2013 році на базі Радянського сільського Будинку культури було створено хореографічний гурток «Умут» турко-месхетинської культури. Набагато раніше,  ще в 1997 році, був створений ансамбль «Єнгікьов», однак він невдовзі припинив своє існування. Деякі учасники змінили своє місце проживання, інші одружилися і передають свою майстерність, знання та навички молодому поколінню.
     На сьогоднішній день, їхні діти є учасниками нової танцювальної групи «Умут» - «Надія», яка  створена при сільському будинку культури.
   Як учасники бібліотечного етнографічного об’єднання «Месхетинські аборигени», ансамбль «Умут», разом із українською групою «Веселка», захищали проект «Місце зустрічі – бібліотека» в обласній бібліотеці ім. Гончара.


 

Білозерська команда проекту "ПрофіКемп" запрошує до гостинного села Миролюбівка.

Немає коментарів:

Дописати коментар