Білозерщина запрошує!

Наш блог надає можливість усім користувачам дізнаватись про найцікавіші сторінки історії рідного краю. Заходьте! Читайте! Діліться враженнями! І мандруйте Білозерщиною - реальною і віртуальною!!!

неділя, 15 липня 2018 р.

"Місце, де зустрічається степ, річка, море і небо ".


                                        Станіславські скелі височіють над лиманом.

Станіславські гори: краса та драматизм (фото)


   Херсонська область цікава тим, що тут представлені різні природні об’єкти і рельєфи. Здавалося б: які гори і яке море можна побачити у степовому краї? 

   Гори і лиман зустрічаються у Білозерському районі між селами Станіслав і Олександрівка. Звичайно, це не Карпати й не Альпи, про які ви, можливо, подумали.  Але всього за кілька кілометрів від степу можна зустріти красиві глиняні масиви з урвищами, які сягають до 50 м углиб. Своїми жовтуватими кучугурами станіславські скелі впираються у берег Дніпро-Бузького лиману.


НЕПОДАЛІК С. ОЛЕКСАНДРІВКА (ТРОХИ ДАЛІ ЗА СТАНІСЛАВОМ) У ПОЛІ СТОЇТЬ ВЕРХНІЙ ХАБЛОВСЬКИЙ МАЯК, ЗВЕДЕНИЙ 1952 РОКУ. СПОРУДА КРАСИВО ВИРІЗНЯЄТЬСЯ ПОСЕРЕД СТЕПУ І ПРИВЕРТАЄ УВАГУ
     Вид із вершин на лиман — дивовижний. Саме наприкінці квітня — початку травня тут розквітають тисячі ірисів, кульбабок та інших різнобарвних квітів і трав. Вони створюють неймовірний букет запахів, які заряджають позитивною енергією. 
    Станіславські гори — ідеальний варіант туру вихідного дня, куди можна поїхати з друзями навіть на велосипедах чи добратися рейсовим автобусом. А якщо почитати про історію цих місць і сусідніх сіл, подорож буде ще більш пізнавальною.


Довідка.
Заказник "Станіславський", він же Херсонські гори, Станіславський ріг і Станіславський мис, є місцем, де воєдино зливаються два лимани – Дніпровський і Бузький. Територія мису була зарахована до природно-заповідного фонду України тільки в 2002 році. Площа заказника становить 659 гектарів.
Рельєф заказника яристий. Місцевість представлена оголеними гірськими породами антропогенової системи. У деяких місцях берег лиману піднімається на висоту до 55 метрів. Гарний краєвид утворюється поєднанням степових ділянок, крутих схилів і прибережної акваторії. Всю цю красу підкреслює рослинність. На території заказника можна зустріти представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України. Чудово побувати тут і влаштувати незабутню фотосесію, бажано навесні або на початку літа, коли у балках виростає зелена трава і відчувається аромат степових рослин.
Саме тут і планує побувати білозерська команда обласного проекту "ПрофіКемп" у серпні. Ми вважаємо, що наші враження будуть незабутніми!!!



Немає коментарів:

Дописати коментар