Білозерщина запрошує!

Наш блог надає можливість усім користувачам дізнаватись про найцікавіші сторінки історії рідного краю. Заходьте! Читайте! Діліться враженнями! І мандруйте Білозерщиною - реальною і віртуальною!!!

субота, 14 липня 2018 р.

Урочище "Скелька" - туристичний об'єкт Білозерщини.

 Урочище «Скелька» пам'ятник археології національного значення і, до речі, є визначним туристичним об'єктом Херсонщини. 
 Ця загадкова місцина («Скелька» знаходиться за вісім кілометрів на північний захід від села Олександрівка Білозерського району, на березі Бузького лиману) «дихає» своєю потужною, «багатопластовою» історією, про що писали історики різних часів.
Стара археологічна карта городища "Скелька".


   «Скелька» виявлена (1895) та досліджена (1909) археологом В.І.Гошкевичем. Розміщена на високих корінних прилиманських пагорбах з чудовим видноколом водного простору, буянням реліктової рослинності, розкошуванням пташиного світу. Зі сходу та заходу обмежена глибокими балками.
  Шурфування у цих місцях було здійснене загоном Ольвійської експедиції Інституту археології АН України у 1947-1948 роках. Стаціонарні розкопки виконувались периферійним загоном Ольвійської експедиції Інституту археології АН України (1978-1979). Дослідження вели також співробітники Миколаївського музею (1927), херсонський археолог М. П.Оленковський (1976, 1998, 2000) та ін. Про поважний вік цієї пам'ятки, широкий історичний пласт функціонування древнього поселення свідчать основні культурні шари, що датуються від кінця V-III ст. до н. е. до III ст. н. е.! Верхній культурний шар відповідає залишкам укріпленого городища, а нижній – неукріпленого поселення. Урочище (займало площу 25-30 тисяч кв. м), очевидно, посідало важливу роль у житті міста-держави Ольвія.
  За даними відомого археолога, одного з провідних представників української школи антикознавства С.Б.Буйських, городище входило до оборонної системи Ольвійської держави (розкопки засвідчили існування тут у давнину фортифікаційного комплексу з канав, валів, камінної фортечної стіни, башти тощо).

 Розкопки на "Скельці" 1978.

  Ця місцина має дуже цікаву історією, манить своїми загадками, багатствами віднайдених артефактів, притягальна для археологів у різні часи, знаходиться на межі Херсонської та Миколаївської областей. 
  Цей простір (як й інші історичні об'єкти Ольвійської хори - сільськогосподарських околиць Ольвії,) вимагає більшої популяризації й, зокрема, туристичної відвідуваності. 
  Саме у цьому дивовижному місці і планує побувати білозерська команда обласного проекту "ПрофіКемп". Чекайте на наші подальші публікації.

Немає коментарів:

Дописати коментар