Білозерщина запрошує!

Наш блог надає можливість усім користувачам дізнаватись про найцікавіші сторінки історії рідного краю. Заходьте! Читайте! Діліться враженнями! І мандруйте Білозерщиною - реальною і віртуальною!!!

пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Відеоекскурсія «Білозерщина історична».

Запрошуємо усіх відвідати найдивовижніші місця Білозерського району, які за своєю історичною значимістю мають повне право увійти до «Семи чудес Херсонщини». 
1.     І почнемо ми нашу екскурсію з відвідання Білозерського районного музею ім. Д. Багалія. Саме звідси і починається розповідь про минувщину рідного краю.

2.     Цікавим у науковому плані є Білозерське античне поселення, що знаходиться у селі Дніпровське. Засноване на початку IV ст. до н.е., воно припинило існування в першій чверті ІІІ ст. до н.е. 


3.     У с. Софіївка знаходиться, цікавий з історичної точки зору, об’єкт урочище «Глибока Пристань». На думку істориків, у V ст. до н. е. тут було поселення скіфо-еллінів. Наприкінці XVIII ст. урочище Глибока Пристань ледь не стало місцем будівництва Херсонської фортеці. А займався цим питанням Адмірал Сенявін, хресний батько міста Херсона, - який хотів будувати Херсонську фортецю саме у Глибокій Пристані. Однак через  контрольований турками Очаків від цього проекту відмовились


4.     …Околиця села Широка Балка Білозерського району, високий берег Дніпровсько-Бузького лиману. Городище античної доби з інтригуючою назвою Золотий Мис (Золотий Ріг). Пам'ятка археології національного значення, одна з історичних «родзинок» нашого краю. В античні часи цілих кілька століть тут буяло життя! Є свідчення, що на останньому етапі свого існування фортеця, що містилась тут, грала роль форпосту на східній околиці сільськогосподарської округи Ольвії, захищала тутешніх посельців від набігів кочівників.
5.     У с. Олександрівка на обривистому березі на висоті 20 м від рівня води розташоване поселення Ольвійської хори "Скелька", Пам’ятник є скіфським городищем, одним з пунктів ольвійської периферії; його розквіт відбувся у 4-3 ст. до н.е. Має статус пам'ятки археології національного значення. Знаходиться в 8 км на північний захід села Олександрівка, на березі Бузького лиману, в урочищі "Скелька". Відкрито у 1895році.


    Тож, ми вважаємо, що такі цікаві факти з історії заснування Білозерщини, - заслуговують на пристальну увагу, як істориків, краєзнавців, так і місцевих жителів та туристів. 
     Дякуємо за увагу.

2 коментарі: