Білозерщина запрошує!

Наш блог надає можливість усім користувачам дізнаватись про найцікавіші сторінки історії рідного краю. Заходьте! Читайте! Діліться враженнями! І мандруйте Білозерщиною - реальною і віртуальною!!!

четвер, 19 липня 2018 р.

Федорівська печера як унікальний туристичний об'єкт Білозерщини.

Федорівська печера 02.JPG
Файл:Федорівська печера 03.JPG
«Федорівська печера» в с. Федорівка Білозерського району. Карстова печера довжиною до 100 м в правому крутому з відслоненнями вапняків березі р. Інгулець.

Федорівська печера — геологічна пам'ятка природи місцевого значення.  
Площа — 0,5 га, статус отриманий у 1983 році.   
Федорівська печера – унікальне природне утворення, яке є ботанічним пам’ятником природи, що має особливе природоохоронне, наукове, естетичне і пізнавальне значення. Печера розташована в нижній течії річки Інгулець. Тут можна побачити різні види рідкісних і зникаючих рослин (ковила Лессінга, зіркоплідник частуховидний, зозулинець точковий та інші).

Природні печери є унікальними природними об'єктами. У багатьох країнах усі нововідкриті печери за законодавством, а також на практиці стають об'єктами, що охороняються. В Україні лише унікальні печери входять до державного природно-заповідного фонду.


Список карстових об'єктів, внесених в державний природно-заповідний фонд України...
49 Федорівська печера Печера Херсонська область Білозерський Причорноморська западина пам’ятка природи місцевого значення з 1979 р

Білозерська команда проекту "ПрофіКемп" запрошує.Немає коментарів:

Дописати коментар