Білозерщина запрошує!

Наш блог надає можливість усім користувачам дізнаватись про найцікавіші сторінки історії рідного краю. Заходьте! Читайте! Діліться враженнями! І мандруйте Білозерщиною - реальною і віртуальною!!!

пʼятниця, 19 серпня 2016 р.

Профіквест. Цікавинки села Дніпровське.


  На Білозерщині продовжує успішно реалізуватися інноваційний проект для учнівської молоді "Обласний профіквест"В долонях степу і Дніпра". Нещодавно, під керівництвом завідувача Дніпровської с/б Досенко І.М.,  нові учасники білозерської квесткоманди "Розумники" -  учні 9 класу Дніпровської ЗОШ I-III ст. здійснили краєзнавчу експедицію по найцікавіших об'єктах с. Дніпровське, яке славиться своїми краєзнавчими цікавинками.
На території Дніпровської сільської ради знаходяться розвинуті інфраструктури : ФАП, Будинок культури, сільська бібліотека, загальноосвітня школа, поштове відділення, 8 торгівельних точок, рибзавод, винзавод, дитячий садок, агрофірма радгосп «Білозерський», радгоспна їдальня, сільський музей, сільський парк площею 2 га.
  Особливо хочеться відзначити, що зовсім недавно у парку збудували церкву, обладнали дитячий ігровий майданчик, провели роботи з освітлення села в нічний час, по благоустрою автобусних зупинок в с.Дніпровське, с.Ромашкове та с.Янтарне.
Особливою прикрасою нашого села є комплекс риболовлі та відпочинку «Дельта Дніпра» знаходиться в Херсонській обл., с.Дніпровське, 20 км від м. Херсона.
  "Дельта Дніпра" - комплекс необхідного сервісу: проживання в чудових умовах з усіма зручностями дає можливість відпочити, порибалити, скуштувати страви національної української та європейської кухні в ресторані «Колиба», відчути місцевий колорит, насолодитися свіжістю повітря і чистотою природи. Для проживання гостей комплекс пропонує комфортабельні 2-х, 3-х, 4-х місні номери, а також ВІП-котеджі. Досвідчені єгері, що виросли на річці і знаючи всі протоки, допоможуть Вам познайомиться з низов'ям Дніпра і дізнатися, що таке справжня рибалка на Дельті Дніпра. Головна ідея комплексу - це поєднати комфортабельний і затишний відпочинок з азартом рибного лову і можливістю отримати максимальну користь і задоволення від проведення часу в одному з наймальовничіших місць в Україні. Щорічно, в кінці листопада, комплекс «Дельта Дніпра» проводить всеукраїнські змагання «Кубок закриття сезону з ловлі хижої риби спінінгом «Nemiroff-fishing»Дельта Дніпра».
«Дельта Дніпра» - місце, де можна не тільки зануритися в чарівний світ південної природи, але це і те місце, де збуваються найпотаємніші надії рибалки про упіймання завітного трофея.
На території села Дніпровське розташований єдиний в Чорноморському басейні Дніпровський виробничий експериментальний осетровий рибоводний завод, який почав працювати в лютому 1985 року. Завод спеціалізується у вирощуванні та відтворенні молоді осетрових риб, акліматизації при вирощуванні американського вислоноса для зарибнення внутрішніх водойм. Директор заводу – Віталій Анатолійович Плугатарьов – постійний учасник різноманітних наукових конференцій.
У парку слави у центрі села у 1975 році на честь 30-річчя з Дня Перемоги встановлено памятник воїнам-односельчанам. А на Братській могилі у 1990 році – стелу на честь 45-річчя з Дня Перемоги.
Цікавим у науковому плані є Білозерське античне поселення, що знаходиться у селі Дніпровське. Засноване на початку IV ст. до н.е., воно припинило існування в першій чверті ІІІ ст. до н.е. Культура цього поселення співпадає з матеріалами, що знайдені в Ольвії. Дослідження пам’ятника дає важливий матеріал для відстеження економічної, соціокультурної та етнічної історії Північного Причорномор’я та його зв’язків з Великою Грецією та Малою Азією.
Поселення має розмір не менший за 100х400 м., понад 2000 кв.м з яких досліджено розкопками. Зафіксовано наявність жител, у тому числі вкритих черепицею. Досліджено дуже багато господарських ям. За майже півторастолітню історію досліджень з поселення отримано величезну кількість різноманітного археологічного матеріалу.
З 1997 року щорічно тут проходять практику студенти Херсонського державного університету, що набула офіційного статусу археологічної експедиції у 2005 році. Ця експедиція займається вивченням Білозерського поселення у Дніпровському. Археологічні розкопки проводяться за Відкритим листом, який видається Польовим комітетом Інституту археології НАН України та дозволом на проведення розкопок відділу охорони культурної спадщини Міністерства культури та туризму України.
На сьогоднішній день не можна уявити повноцінного духовного життя країни без долучення людей до історії міст, сіл, культурних надбань, до унікальних творінь мистецтва й архітектури, які могутньою енергетикою, що йде з глибини віків, міцно з’єднують сьогодення з минулим і прийдешнім. Тому серед головних пріоритетів держави є збереження, вивчення і популяризація шедеврів національної історико-культурної спадщини.

1 коментар:

  1. Це моє рідне село..З 1977 року я живу вже в іншому місті, але Дніпровське для мене найкраще..

    ВідповістиВидалити