Білозерщина запрошує!

Наш блог надає можливість усім користувачам дізнаватись про найцікавіші сторінки історії рідного краю. Заходьте! Читайте! Діліться враженнями! І мандруйте Білозерщиною - реальною і віртуальною!!!

четвер, 9 серпня 2018 р.

Правдинський костел.

   У 1846 році вигнанці польських земель  на Білозерщині заснували  село Цареводар  (Правдине). Люди не лише  хотіли знати свою рідну польську мову, читати, писати, а мати свою релігію, мати свій храм,  ходити в нього, поклонятися  святим.  






  Точної дати будівництва храму невідомо, а в документах міського відділу  архітектури лише коротка згадка: «У селі Цареводарі  або Царево – Дар є будівля  (костел). Стиль -  готика.  Будівля  кам’яна. Різнокольорове скло  на вікнах. Рік будівлі невідомий».  Тим не менше вже у 1858 році у селі проживало 600 чоловіків, з яких більшість  були католиками.
   Отже, можна припустити, що костел на честь Тіла Господнього  звели між 1846 – 1850 роками, а  стіни храму  можуть вмістити  близько 300 людей.
    Тож, хто був ініціатором будівництво?  Повернемось в далеке минуле...  Раніше на  території села проживало декілька поміщиків. Їх поселення називалися  хуторами.  Так на території  теперішнього току  був хутір   поміщика Савіна, він був  багатою людиною. Разом з іншими поміщиками вони вирішили побудувати костел.  З цією метою із Києва  був  визваний архітектор.   Його чекали довго, та нарешті коли він  приїхав, то обійшов землі сучасного села  і довго вагався, де побудувати костел. Вибрали місце, склали проект. Завозили каміння з одеського кар'єру, возами на  конях, на волах...
      Більш детальну інформацію можна дізнатись, відвідавши с. Правдино...


Білозерська команда обласного проекту "ПрофіКемп" запрошує!

Немає коментарів:

Дописати коментар