Білозерщина запрошує!

Наш блог надає можливість усім користувачам дізнаватись про найцікавіші сторінки історії рідного краю. Заходьте! Читайте! Діліться враженнями! І мандруйте Білозерщиною - реальною і віртуальною!!!

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Ігри патріотів Херсонщини. Онлайн-турнір.


Зустріч з народним цілителем.


   Нещодавно у районній дитячій бібліотеці відбулась зустріч з народним цілителем - Рудомановою Людмилою Іванівною. Найктивніші читачі РДБ та учасники наукової секції "Етнологія" спілкувались з Людмилою Іванівною на тему "Українська народна медицина. Лікарські рослини". Діти уважно слухали розповідь жінки про те, що спонукало її захопитися народною медициною та допомагати собі і людям.
   Дитинство Людмили Іванівни пройшло на Чернігівщині, у лісовій місцевості. Тож вона любить природу змалку.  Навкруги була трава, ліс, ріки, озера. Вивчилась на біолога, захистивши дипломну роботу "Лікарські рослини півдня України і їх використання у процесі вивчення біології в школі". Вдома вирошує багато лікарських трав: календула, чорнобривці, м'ята, меліса, кануфер, ромашка аптечна, валеріана, кропива, цикорій, подорожник, лопух, нехворощ, петрушка та інші. Людмила Іванівна не тільки розповідала діткам про лікувальні можливості трав, але й принесла і ознайомила школярів з різнобарв'ям трав. На згадку залишила у бібліотеці  справжній гербарій лікарських трав.










середа, 18 жовтня 2017 р.

У музей за знаннями.


12 жовтня найактивніші читачі - переможці I  етапу обласного інтелектуального турніру "Ігри патріотів Херсонщини" у Білозерській РДБ Кравчук Роман, 7 клас, та Кравчук Тетяна, 8 клас, та учасники секції "Етнологія", побували на екскурсії у Білозерському районному музеї ім. Д. Багалія. Під час ознайомлюючої екскурсії, яку проводив директор музею Волошин Олег Анатолійович, діти дізнались про історію заснування та заселення рідного краю. Школярі слухали розповідь про перших землевласників Білозерки: І.А. Ганнібала, князя О. Безбородька, родину Скадовських; про перших поселенців - запорозьких козаків; представників різних національностей, які заселяли край. Досить цікавою була і розповідь про культуру і побут місцевого населення. Школярі дізнались про рубель, ткацький верстат, гребінку для чесання волокна, ознайомилися з українським національним одягом та взуттям, яке носили наші предки, побачили рогач, лопату для випіканняя хліба, перші праски, глиняний посуд, коромисло, вишиті рушники тощо. Екскурсія була дуже цікавою та пізнавальною. А дітки тепер ще активніше готутуються до районного етапу турніру, який відбудеться 31 жовтня.







пʼятниця, 6 жовтня 2017 р.

Діти і наука.

     
      З 15 вересня 2017 року на базі Білозерської районної дитячої бібліотеки ім. В. Стуса почала знову працювати наукова секція "Етнологія" КЗ "Мала академія наук учнівської молоді Білозерської районної ради Херсонської області".
   Нині все більше відчувається потреба пізнати корені свого минулого, зберегти свою самобутність, яка найяскравіше відображена у пам'яті народу. Метою роботи гуртка є формування компетентостей особистості в процесі проведення учнями наукових досліджень у галузі української етнології.
     Школярі займатимуться науковими дослідженнями за темами "Етнічна історія Херсонщини", "Національні меншини Білозерського району", "Світ уявлень та вірувань. Українська демонологія", "Народне образотворче мистецтво. Настінний розпис", "Народна медицина" тощо. У грудні-січні приймуть участь у I  та II етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт.
     Одночасно з дослідженнями по обраній тематиці обдарована молодь приймає участь і у різноманітних обласних заочних конкурсах: "Державні символи - віддзеркалення української душі", "Українська революція 1917-1921 років - погляд через 100 років", "Японія від періоду Нара до сьогодення", "Національні меншини і протестанські релігійні громади Херсонщини".
     11-класниця Анастасія Науменко відтворить душу України у символах (номінація "Живопис").
   7-класник Роман Кравчук захопився дослідженням етнічної історії Херсонщини, вивчає національні меншини білозерського краю.
     8-класниці Оля Гомелюк та Матвєєва Даша вивчають народну медицину.
    Тема Японії надихнула на творчість Матвєєву Дашу, 8 клас, Ганну Войтюк, 7 клас, Ганну Михайленко, 10 клас та Анастасію Козленко, 11 клас. Дівчата в захваті від японського кіномистецтва, - про що і напищуть у своїх есе та нарисах.
     Тож межі творчості юних талантів немає. А ми бажаємо їм успіхів і перемог!

Світлана Колесник, 
заступник директора по роботі з дітьми РБ,
керівник секції "Етнологія" КЗ "Районна МАНум"